Delavnica risane animacije na lisičje vsebine razstave
04. 02. 2023 - 05. 02. 2023
Delavnica risane animacije
na lisičje vsebine razstave Črtomir Frelih: Grafike in risbe. Štiri desetletja.
Kdaj: sobota, 4. 2. 2023
Ura: 11.00–14.00
Kje: MGLC Grad Tivoli
Kdo: mladi od 9 do 14 let
Črtomir Frelih je slikar, grafik, pedagog, risar in eden najvidnejših slovenskih ustvarjalcev na področju grafične ustvarjalnosti. Dobršen del njegovega obsežnega in raznovrstnega likovnega opusa zavzemajo satirični pobegi v improvizirane in humorne mojstrske risbe lisic, prave likovne basni, ki sedaj že nekaj let redno komentirajo naš vsakdan in nas spravljajo v smeh. Humor, satiro in družbeno angažiranost pa pripisujemo tudi liku lisice, ki se v slovenskem ljudskem izročilu pojavlja predvsem kot simbol pretkanosti in prebrisanosti, občasno pa tudi bistroumja in iznajdljivosti. Lisica je vsekakor lahko tudi prepričljiv filmski lik (spomnimo se kultnih Butnskale, Steklih lisic, Deklice in lisice …).
Kako se lisičje zgodbe obnesejo v animaciji, pa bomo preverili na tokratni delavnici. Nabrusite svinčnike in domislice; zabavno in kratkočasno bo!
Mentorici delavnice: Jelena Dragutinović in Janja Kosi
Delavnica je brezplačna.
MGLC in Društvo Slon animirane filme z razstav ustvarjata že vrsto let. Nazadnje sta ustvarila animacijo na vsebine razstave Adriena Šimotová: Srečanje. Dotik in odtis. in zanjo prejela kolajno 50. Mednarodne otroške razstave likovne umetnosti, Lidice, Češka. Klikni za animacijo
Delavnica je del projekta Vzgojno izobraževalni program Društva Slon, ki ga sofinancira Slovenski filmski center, javna agencija Republike Slovenije