PROGRAM otvoritve 33. grafičnega bienala Ljubljana: Vice v lisice

07. 06. 2019 - 29. 09. 2019
440h/gb_banner_mglc_otvoritev_kvadrat.jpg

V petek, 7. junija 2019, Vas ob 18.00 vabimo v Švicarijo, Park Tivoli v Ljubljani, na odprtje 33. grafičnega bienala Ljubljana z duom Slon in Sadež.

PROGRAM

18.00
Bienale bodo otvorili: 
Nevenka Šivavec, direktorica MGLC
Zoran Poznič, minister za kulturo RS
Tjaša Ficko, podžupanja mesta Ljubljana

Podelitev velike nagrade 33. grafičnega bienala Ljubljana.

19.00
Koncert

Razglašenost – Najljubše pesmi mojih sosedov, napadalcev in despotov, 2019
Augustin Maurs
Nastopajo tudi: 
Igor Feketija 
Leon Firšt
Peter Firšt

20.00
Stand up komedija 

Boštjan Gorenc - Pižama (slovenščina)
Marina Orsag (hrvaščina)
Dragoș Cristian (angleščina)
gostiteljica Anja Wutej 
(slovenščina/angleščina)

OTVORITVENA DNEVA BIENALA

Sobota, 8. junij
11.00
Sobotni zajtrk
Galerija ZVKDS
Trg francoske revolucije 3

Ajdin Bašić v pogovoru z Brankom Đurićem - Đurom in predstavitev 
Top liste nadrealista

16.00
Simpozij
Moderirajo: Slavs and Tatars
Švicarija, Park Tivoli

16.00–17.45
Vid Simoniti: Enakost in cinizem:
satira in Martin Krpan, Top 
lista nadrealista ter Borat 
30 min

Mohammad Salemy: Med tremi revolucijami: zapisi o zgodovini iranske politične satire (1900–1980) v dobi družbenih medijev
30 min

Arthur Fournier in Raphael Koenig:
Fuchsa [Fučka] se mi
30 min

18.00–19.30
Emily Apter: Mikropolitika mema. 
Kako razumeti in udejanjati politični besednjak oblik komunikacije, ki jih uteleša 21. stoletje?
30 min

Sklepna predstavitev:
Metahaven (Vinca Kruk in Daniel van der Velden): 
Spanec hodi po ulici 
45 min

Nedelja, 9. junij

11.00
Odprtje razstave.
Sodeluje Celjski godalni orkester.
Plečnikova hiša, Karunova 4–6

Alejandro Paz, Epikurjev vrt
Prejemnik velike nagrade 32. grafičnega bienala Ljubljana

SODELUJOČI UMETNIKI

Lawrence Abu Hamdan, Hamja Ahsan, Pablo Bronstein, Cevdet Erek, Arthur Fournier & Raphael Koenig, Martine Gutierrez, Flaka Haliti, Stane Jagodič, Zhanna Kadyrova, Dozie Kanu, Sachiko Kazama, KRIWET, Ella Kruglyanskaya, Tala Madani, Augustin Maurs, Marlie Mul, Woody De Othello, Alenka Pirman & KULA, Amanda Ross-Ho, Lin May Saeed, Hinko Smrekar, Top lista nadrealista, Endre Tot, Anna Uddenberg, Martina Vacheva, Nicole Wermers, Giorgi Xaniashvili, XIYADIE, Honza Zamojski, 

Dragoș Cristian, Boštjan Gorenc - Pižama, Marina Orsag, Pavlo Voytovich, Anja Wutej

Kuratorji/curators: Slavs and Tatars

RAZSTAVNI PROSTORI

Razstavišča 33. grafičnega bienala Ljubljana so 7. junija odprta med 16.00 in 18.00 uro.

MGLC – Mednarodni grafični likovni center
MGLC – Švicarija 
Narodna galerija
NUK
Galerija Equrna
Galerija ZVKDS
Galerija ISIS
Projektni prostor DUM
DobraVaga
Plečnikova hiša

Več: http://bienale.si